O mně

Profilove-foto (1)

"TRAIN CLEVER, FEEL BETTER"
-Vojtěch Meier-

Jmenuji se Vojtěch Meier a jsem certifikovaným FF® fasciálním a FMS™ & FRCms pohybovým specialistou. Již dvanáct let se věnuji optimalizaci celkového zdraví a výkonu organismu.

 

Sportovní problematiku jsem vystudoval jako samostatný obor na VŠB-TU Ostrava. Své znalosti v oblasti sportu, pohybu a “neurovědy” jsem dále prohloubil díky dvěma půlročním stážím v zahraničí (na univerzitách Hong Kong Baptist University a Lee Kong Chian School of Medicine v Singapuru).

 

V současné době dokončuji doktorské studium orientované na oblast didaktiky technických profesních předmětů, kde se mimo jiné zabývám neurodidaktickými aspekty v kontextu učení.

 

Zároveň působím jako privátní poradce pro všechny, kteří mají různorodé chronické či akutní zdravotní problémy nebo chtějí posouvat hranice vlastní výkonnosti.

 

Přístup, který volím, je založen nejen na dlouholeté praxi, ale především na systematickém celoživotním vzdělávání, jež považuji za nezbytnou podmínku pro další růst a pomoc při řešení obtíží.

 

Od roku 2011, kdy jsem absolvoval kurz Akademie Ronnie.cz, se každoročně účastním odborných seminářů, školení a stáží. V posledních 6 letech se jedná výhradně o zahraniční vzdělávací akce (Slovensko, Nizozemsko, Kanada, USA, Hong Kong, Čína, Singapur, Thajsko, Mexiko, Japonsko)

Zájemcům nabízím ucelené portfolio služeb, které je rozděleno na pohyb, manuální techniky a nově čítá i oblast vitálních funkcí organismu.

Oblast pohybu zahrnuje komplexní diagnostiku pohybového aparátu, pomocí níž je navržena strategie nápravy včetně použití některého z mezinárodně uznávaných pohybových konceptů nacházejících se v mém repertoáru.

Manuální oblast čítá několik forem přístupů k detekování bolesti a ošetření měkkých tkání, fascií a svalů. Nejčastěji využívám dosud málo rozšířené švýcarsko-německé pomůcky FAZERTM vyráběné z chirurgické oceli.

Oblast vitálních funkcí zahrnuje monitorování dechu, spánku, hydratace a činnosti autonomního nervového systému, které úzce souvisejí s regulací nervové soustavy a zdravím.

Těmito nástroji dokážu lidem ulevit od tělesné i duševní nepohody, pomoci v boji s bolestmi a dostat jejich organismus do rovnovážného stavu.

quote

Poskytovat nadčasově ucelené a komplexní portfolio služeb pro co nejširší spektrum lidí a tím vytvářet dopad na jejich zdraví a výkonnost.

quote (1)
Vojtěch Meier
quote

Má vize v kontextu pohybu a manuálních technik tkví v klientově pochopení propojenosti (interdisciplinarity) několika navzájem se prolínacích oborů do takové míry, aby byl následně každý jedinec schopen dlouhodobě aplikovat získané znalosti v kontextu vlastních potřeb.

quote (1)
Vojtěch Meier