O mně

Profilove-foto (1)

"TRAIN CLEVER, FEEL BETTER"
-Vojtěch Meier-

Vojtěch Meier je certifikovaným FF® fasciálním a FMS™, SFMA & FRCms pohybovým specialistou. Již třináct let se věnuje analýze bolesti,  optimalizaci celkového zdraví a výkonu organismu.

 

Sportovní problematiku vystudoval jako samostatný obor na VŠB-TU Ostrava. Své znalosti v oblasti sportu, pohybu a “neurovědy” dále prohloubil díky dvěma půlročním stážím v zahraničí (na univerzitách Hong Kong Baptist University a Lee Kong Chian School of Medicine v Singapuru).

 

V současné době dokončuje doktorské studium orientované na oblast didaktiky technických profesních předmětů, kde se mimo jiné zabývá neurodidaktickými aspekty v kontextu učení.

 

Zároveň působí jako privátní poradce pro všechny, kteří mají různorodé chronické či akutní zdravotní problémy nebo chtějí posouvat hranice vlastní výkonnosti.

 

Přístup, který volí, je založen nejen na dlouholeté praxi, ale především na systematickém celoživotním vzdělávání, jež považuje za nezbytnou podmínku pro další růst a pomoc při řešení obtíží.

 

Od roku 2011, kdy absolvoval kurz Akademie Ronnie.cz, se každoročně účastní odborných seminářů, školení a stáží. V posledních 7 letech se jedná výhradně o zahraniční vzdělávací akce (Slovensko, Nizozemsko, Německo, Kanada, USA, Hong Kong, Čína, Singapur, Thajsko, Mexiko, Japonsko)

Zájemcům nabízí ucelené portfolio služeb, které je rozděleno na pohyb, manuální techniky a nově čítá i oblast vitálních funkcí organismu.

 

Oblast pohybu zahrnuje komplexní diagnostiku pohybového aparátu, pomocí níž je navržena strategie nápravy včetně použití některého z mezinárodně uznávaných pohybových konceptů nacházejících se v jeho repertoáru.

 

Manuální oblast čítá několik forem přístupů k detekování bolesti a ošetření měkkých tkání, fascií a svalů. Nejčastěji využívá dosud málo rozšířené švýcarsko-německé pomůcky FAZERTM vyráběné z chirurgické oceli.

 

Oblast vitálních funkcí zahrnuje monitorování dechu, spánku, hydratace a činnosti autonomního nervového systému, které úzce souvisejí s regulací nervové soustavy a zdravím.

 

Těmito nástroji dokáže lidem ulevit od tělesné i duševní nepohody, pomoci v boji s bolestmi a dostat jejich organismus do rovnovážného stavu.

quote

Poskytovat nadčasově ucelené a komplexní portfolio služeb pro co nejširší spektrum lidí a tím vytvářet dopad na jejich zdraví a výkonnost.

quote (1)
Vojtěch Meier
quote

Má vize v kontextu pohybu a manuálních technik tkví v klientově pochopení propojenosti (interdisciplinarity) několika navzájem se prolínacích oborů do takové míry, aby byl následně každý jedinec schopen dlouhodobě aplikovat získané znalosti v kontextu vlastních potřeb.

quote (1)
Vojtěch Meier